KOUPÁNÍ

VODA A KOUPÁNÍ

Jezero má v nejhlubší části tři silné prameny, které zaručují průzračnou vodu s viditelností na metry (dle počasí). Voda není tak studená, jak by se na lom zdálo. Slunce totiž celý den ohřívá skály a ty ohřívají vodu.

Když zajdete do klidnějšího zákoutí, je možno vidět hodně ryb. Nejvíc zastoupeny jsou štiky, kapři, okouni, plotice, nějaký ten amur. Dokonce v hloubce je schovaný 2,5 m dlouhý sumec.

K dispozici je několik travnatých pláží (dohromady cca 500 m2), které stále rozšiřujeme okolo celého jezera. Tento rok (2023) je pohodlný přístup do vody z písečné pláže na začátku, z mola na druhém konci a z dalších dvou mol na pravé a levé straně jezera. Do dalších let plánujeme nové úpravy a překvapení na zvelebování lomu. K dispozici jsou toalety a převlékárna.

SLUŽBY

Okolo vody jsou tři stánky. Jeden má klasický sortiment: točené pivo (Plzeň 12°, Gambrinus 10°), gril, alko i nealko. Druhý stánek nabízí vegetariánské a veganské pokrmy, lambrusco, nealko. Ve třetím stánku najdete pivo Radegast 10°, nealko, zmzlinu, teplé nápoje, koupací potřeby (kruhy, krémy, hračky apod.).
Uvnitř i vně areálu jsou krásné výhledy na vodu a okolní přírodu. A to vybízí ke krásným procházkám.

I pejskaři se chtějí koupat a kochat. Proto je za určitých podmínek rádi přivítáme. První podmínka je: V celém areálu vždy na vodítku. Jistě pochopíte, že psi nemohou mezi návštěvníky na pláž ani vody. Jinak se můžete procházet po zbytku 2,5 ha prostoru. Nenechávejte nám, prosíme, hromádky.  Hned za vstupní bránou připravujeme místo pro pejskaře i s menším bazénkem pro vaše miláčky. Jediný pejsek, který bude okolo obcházet, je náš miláček a strážce Sirius Black.